اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

زندان شیبان اهواز، محکومیت یک زندانی سیاسی به اعدام و وضعیت وخیم جسمی یک زندانی سیاسی دیگر

فراخوان بین المللی به اقدام فوری برای نجات محکومان به اعدام و وادار کردن رژیم به ارائه تسهیلات پزشکی به زندانیان

زندان شیبان اهواز، محکومیت یک زندانی سیاسی به اعدام و وضعیت وخیم جسمی یک زندانی سیاسی دیگر
مرگ یک زندانی به‌دلیل محرومیت پزشکی در قزلحصار و خودکشی یک زندانی محکوم به قطع انگشتان در ارومیه
فراخوان بین المللی به اقدام فوری برای نجات محکومان به اعدام و وادار کردن رژیم به ارائه تسهیلات پزشکی به زندانیان

قضائيه جلادان زندانی سیاسی سید مالک موسوی ۲۳ ساله که در زندان شیبان اهواز محبوس است را به اتهام محاربه و بغی بخاطر حمله و آتش زدن مرکز بسیج شاوور به اعدام محکوم کرد. وی که اهل شهرستان کرخه است در اردیبهشت ۱۴۰۰ دستگیر و پس از چند ماه شکنجه برای گرفتن اعترافات اجباری، توسط شعبه دوم بیدادگاه ضد انقلاب دزفول به اعدام محکوم شد. عباس خسرجی که همراه با او دستگیر شده بود به ۱۰ سال زندان محکوم شده است.
یکی دیگر از زندانیان سیاسی در همین زندان بنام ایوب غیبی پور در وضعیت جسمی بسیار وخیمی بسر می برد و جان او در معرض تهدید است. ایوب در آبان ۱۴۰۱ در اهواز دستگیر و به ۱۵ سال زندان محکوم شد. او پس از ماهها درد شدید و بی توجهی زندانبانان، در ۱۵ دیماه ۱۴۰۲ از شدت عفونت و درد بی‌هوش شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. دژخیمان یک هفته پس از عمل جراحی و بدون گذراندن دوران نقاهت او را به زندان بازگرداندند جایی که بدلیل عدم دسترسی به امکانات درمانی و بی اعتنایی زندانبانان وضع جسمی‌اش وخیم تر شده است.

در یک جنایت دیگر روز ۲۶ دیماه خاصمراد سعیدی زندانی اهل کوهدشت لرستان که به اعدام محکوم شده بود، به‌دلیل عدم رسیدگی پزشکی و تعلل در اعزام او به بیمارستان، در زندان قزلحصار جان خود را از دست داد. مقامات زندان دلیل مرگ او را سکته قلبی اعلام کرده‌اند اما به گفته شاهدان و نزدیکان وی اگر زودتر به بیمارستان منتقل میشد نجات می یافت.

در یک واقعه دردناک دیگر، روز چهارشنبه ۲۷ دی یک زندانی به‌نام امیر شهبازی که پس از هفت سال زندان به اتهام سرقت محکوم به قطع انگشتان دست شده بود در سلول انفرادی زندان ارومیه خودکشی کرد. دژخیمان زندان روز سه‌شنبه ۲۶ دی، او را به سلول انفرادی منتقل کردند. او به زندانبانان گفته بود در صورت انتقال به انفرادی خودکشی خواهد کرد.

در شرایطی که رژیم آخوندها در وحشت از بالاگرفتن قیام مردمی، بیش از هر زمان دیگر به سرکوب و شکنجه و اعدام روی آورده است، مقاومت ایران بار دیگر خواستار اقدام فوری بین‌المللی برای نجات جان محکومان به اعدام و بازدید هیأت حقیقت‌یاب بین‌المللی از زندان‌های ایران و دیدار با زندانیان و وادار کردن رژیم به فراهم کردن تسهیلات پزشکی برای زندانیان می باشد. پرونده رژیم شکنجه و اعدام باید به شورای امنیت ملل متحد احاله شود و سردمدارانش بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ دیماه ۱۴۰۲ (۱۹ ژانویه ۲۰۲۴)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا