اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

محکومیت شهاب نادعلی هوادار مجاهدین و ماموستا محمد خضرنژاد روحانی اهل سنت به اعدام محکومیت محمد و مهدی خداکرمی به ۸ سال و ۴ سال زندان

محکومیت شهاب نادعلی هوادار مجاهدین و ماموستا محمد خضرنژاد روحانی اهل سنت به اعدام
محکومیت محمد و مهدی خداکرمی به ۸ سال و ۴ سال زندان

فراخوان بین المللی به اقدام براي آزادی زندانیان سیاسی و نجات محکومان به اعدام و بازديد هيأت حقيقت ياب از زندانها
شعبه ۲۶ بیدادگاه ضد انقلاب خامنه‌ای در تهران زندانی سیاسی شهاب نادعلی جوزانی را به اتهام «عضویت در جمعیت‌های معارض کشور» و «ارتباط با مجاهدین خلق و همکاری مسلحانه با آنها» متهم به بغی و محکوم به اعدام کرد. شهاب نادعلی کارگر ۴۲ ساله اهل همدان و پدر یک دختر ۱۲ ساله است. او در خرداد ۱۴۰۲، در همین شهر دستگیر و سپس به زندان اوین منتقل شد.
از سوی دیگر زندگی محمد جواد وفایی ثانی ۲۸ ساله هوادار مجاهدین و از زندانیان قیام ۱۳۹۸ که پیش از این توسط بیدادگاه ضد انقلاب رژیم در مشهد محکوم به اعدام شده در معرض خطر است.
در یک حکم جنایتکارانه دیگر قضائیه جلادان در ارومیه ماموستا محمد خضرنژاد روحانی اهل سنت را که در قیام ۱۴۰۱ دستگیر شد به اتهام افساد فی الارض و تبلیغ علیه نظام به اعدام و ۱۶ سال زندان محکوم کرد. وی در آبان ۱۴۰۱ پس از سخنرانی در مراسم خاکسپاری شهید قیام اسعد رحیمی در بوکان همراه پسرش دستگیر شد. ماموستا خضرنژاد پیش از این نیز بارها مورد بازجویی و اذیت و آزار ارگانهای سرکوب قرار گرفته بود.
از سوی دیگر بیدادگاه رژیم آخوندی در خرم آباد دو برادر به نامهای محمد خداکرمی ۳۲ ساله و مهدی خداکرمی ۴۲ ساله را به اتهام «عضویت در مجاهدین» و «اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم علیه امنیت کشور» به ۸ و ۴ سال زندان محکوم کرد. آنها در اسفند ۱۴۰۱ در تهران دستگیر و در اوین مورد شکنجه‌ شدید قرار گرفتند، بنحوی که محمد از نقاط مختلف بدن دچار شکستگی و جراحت شد و به حالت اغما به بیمارستان منتقل گردید. آنها متعاقبا به زندان خرم آباد منتقل شده و در آنجا نیز زیر شکنجه قرار گرفتند. زندانبانان محمد و مهدی را به بند زندانیان عادی منتقل کرده و یکی از مزدوران اجیر شده را مأمور ضرب و شتم آنها کرده‌اند. آنها که بدلیل شکنجه های وحشیانه از بیماریهای مختلف رنج می‌برند از حداقل امکانات پزشکی و دارویی محروم هستند. حتی داروهایی را که خانواده آنها خریده‌اند سرقت کرده و به آنها نمی‌دهند.
مقاومت ايران بار ديگر کمیسرعالی و شورای حقوق بشر و دیگر ارگانهای ذیربط ملل متحد و همچنین اتحادیه اروپا و كشورهاي عضو را به اقدام فوري براي آزادي زندانيان سياسي و نجات جان محکومان به اعدام فرا مي‌خواند و بر ضرورت بازديد هيأت حقيقت ياب بين المللي از زندانهاي ايران و ديدار با زندانيان تأكيد ميكند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ بهمن ۱۴۰۲ (۱۱ فوریه ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا