Uncategorizedاطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

محکومیت یک هوادار مجاهدین به ۱۲ سال زندان در کرج و وضعیت وخیم سلامتی یک هوادار دیگر در زندان خوی

محکومیت یک هوادار مجاهدین به ۱۲ سال زندان در کرج و وضعیت وخیم سلامتی یک هوادار دیگر در زندان خوی
محروم کردن زندانیان سیاسی هوادار مجاهدین در زندان زنان اوین و زندان خوی از دارو و خدمات پزشکی
فراخوان به آزادی زندانیان سیاسی بویژه زندانیان بیمار

قضائیه جلادان در کرج محمد حسنی ۲۷ ساله، را به اتهام برهم زدن نظم عمومی، تخریب اموال عمومی، تبلیغ علیه نظام، توهین به خامنه ای و عضویت در سازمان مجاهدین خلق به ۱۲ سال زندان و تبعید به سنقر محکوم کرد. او دانشجوی کارشناسی ارشد است که در دی ماه ۱۳۹۸ بازداشت شد. وی ابتدا به ۳ سال زندان محکوم شد اما وقتی درخواست اطلاعات آخوندی را برای همکاری رد کرد مجددا پرونده وی گشوده شد و دژخیمی بنام موسی آصف الحسینی، حکم ۱۲ سال زندان برای او صادر کرد. این همان دژخیمی است که حکم اعدام دو زندانی قیام، شهیدان سید محمد حسینی و محمد مهدی کرمی را صادر کرده بود.
سلامتی و جان ابراهیم خلیل صدیقی همدانی ۶۵ ساله زندانی سیاسی هوادار مجاهدین در زندان خوی که از دیابت شدید رنج می‌برد بدلیل قطع داروهایش توسط دژخیمان در معرض خطر است و حال او از روز شنبه ۵ اسفند به وخامت گراییده است. شدت دیابت او به حدی است که پیش از این چند انگشت او را قطع کرده اند.
ابراهیم صدیقی در اسفند ۹۷ به همراه دو فرزندش سالار و مریم در ارومیه دستگیر شد. مریم با وثیقه سنگین آزاد شد اما ابراهیم و سالار هر یک به اتهام «عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران و تبلیغ علیه نظام» و «فیلم‌برداری از مراکز نظامی» به ۱۹ سال زندان و پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شدند. ابراهیم در سال ۱۳۸۴ نیز به‌خاطر هواداری از مجاهدین دو سال در زندان بسر برده بود.
اخبار رسیده از زندان زنان اوین حاکی از این است که زندانی سیاسی مرضیه فارسی که به بیماری سرطان مبتلاست، از دسترسی به داروهای خود محروم است و دژخیمان با بهانه تراشی های مختلف، از تحویل گیری داروهای خریداری شده توسط خانواده‌اش خودداری می‌کنند.
زندانی سیاسی دیگر زهرا صفایی بدلیل فشار خون باید تحت مراقبت‌های ویژه قرار بگیرد ولی با مرخصی درمانی او مخالفت می‌کنند. وی پیش از این، مورد عمل جراحی قرار گرفته و دو استند در قلب او نصب شده است.
مقاومت ایران بار دیگر خواستار بازدید هیأت حقیقت یاب بین المللی از زندانهای ایران و دیدار با زندانیان و اقدام فوری ملل متحد و عموم مراجع مدافع بین المللی برای آزادی زندانیان سیاسی بویژه زندانیان بیمار می‌باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ اسفند ۱۴۰۲ (۲۶ فوریه ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا