درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 

  • جهانپور گفت روزانه ۱۰۵ هزار تزریق واکسن در کشور انجام می‌شود. اگر اين وضع ادامه يابد واكسيناسيون ۳ سال طول ميكشد
  • نماینده مجلس ارتجاع: تعدادی از واکسن‌ها از زنجیره رسمی توزیع خارج شده و در بازار سیاه تا ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد
  • دانشگاه پزشکی تبریز: ۱۴۴۲ بیمار کرونایی در آذربايجان شرقي بستری هستند که حال ۲۰ درصد آنها وخیم است
  • دانشگاه پزشکی شیراز: بستری ۲۹۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در روز گذشته در استان، زنگ خطر جدی را در استان به صدا درآورد
  • مرکز بهداشت گیلان گفت:.در زمان حاضر آمار بیمار مبتلا به کرونا در این استان نسبت به اسفندماه ۲ برابر شده است
  • دانشگاه پزشکی زنجان: درصد PCR مثبت نشان می دهد گردش ویروس در جامعه بالا است و خطر بازگشت به سطح بالاتری از درگیری با ویروس زياد است. ممکن است واکسیناسیون یکسال طول بکشد

 سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۵۴۱ شهر از ۲۸۴ هزار و ۱۰۰ نفر بيشتر است. شمار قربانيان در آذربایجان شرقی به ۱۱۶۰۳ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۰۵۶۳ نفر، در البرز به ۷۶۴۳ نفر، در اردبیل به ۳۶۲۷ نفر، در اصفهان به ۱۸۶۹۵ نفر، در ایلام به ۳۰۲۶ نفر، در تهران به ۶۵۸۰۱ نفر، در خراسان جنوبی به ۲۶۸۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۷۵۰۰ نفر، در خراسان شمالی به ۴۱۸۳ نفر، در خوزستان به ۱۷۴۸۹ نفر، در زنجان به ۳۱۳۰ نفر، در فارس به ۹۰۵۲ نفر، در قم به ۹۳۹۵ نفر، در کردستان به ۴۹۰۲ نفر، در کرمان به ۶۳۷۳ نفر، در کرمانشاه به ۵۶۶۴ نفر، در کهگیلویه و بویراحمد به ۲۲۱۹ نفر، در گلستان به ۷۰۲۰ نفر، در مازندران به ۱۱۶۷۵ نفر، در مرکزی به ۵۹۲۸ نفر، در هرمزگان به ۳۳۱۵ نفر و در همدان به ۶۳۹۳ نفر رسیده است. 

پاشایی نماینده مجلس ارتجاع گفت: «بیش از ۳ میلیون دوز واکسن وارد کشور شده است، نزدیک به ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار دوز تزریق شده است. متأسفانه تعدادی از واکسن‌ها از زنجیره رسمی توزیع خارج شده و با مبالغ هنگفت در بازار سیاه به فروش رسیده است؛ هر واکسن آسترازنکا در بازار سیاه تا ۲۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد، متأسفانه در برخی از مناطق با جانمایی افراد فاقد اولویت در لیست‌های تزریق در مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها روبرو هستیم» (اقتصاد نیوز ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

جهانپور، مدیر کل روابط عمومی وزارت بهداشت امروز تاكيد كرد روزانه ۱۰۵ هزار واکسن در کشور تزریق می‌شود (انتخاب ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰) كه اگر اين روال ادامه پيدا كند سه سال طول ميكشد تا ۶۰ درصد جمعيت دو دوز واكسن دريافت كنند.

در آذربایجان شرقی، معاون دانشگاه پزشکی تبریز گفت: « ۱۴۴۲ بیمار کرونایی در استان بستری هستند که حال ۲۰ درصد آنها وخیم است» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

در اصفهان،  سخنگوی دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۹۱۸ بیمار كرونايي به جز کاشان و آران و بیدگل در استان بستری هستند، ۳۸۹ نفر در ICU نگهداری می‌شوند. طی ۲۴ ساعت گذشته  ۲۴ بیمار جان خود را از دست داده‌اند» (ایمنا ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

در فارس مدیر روابط عمومی دانشگاه پزشکی شیراز گفت: «بستری ۲۹۶ بیمار جدید كرونايي در روز گذشته در استان، زنگ خطر جدی را به صدا درآورد. ۱۹۴۹ نفر در استان بستری هستند كه ۲۸۹ نفر آنها در ICU، هستند و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر جان باختند» (خبرگزاری حکومتی مهر ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

در زنجان، رئیس دانشگاه پزشکی گفت: «درصد PCR مثبت نشان می دهد که همچنین گردش ویروس در جامعه بالا است و خطر بازگشت به سطح بالاتری از درگیری با ویروس همچنان بالا است. ممکن است واکسیناسیون یکسال طول بکشد» (ایلنا ۲۰ اردیبهشت۱۴۰۰).

در البرز، رییس دانشگاه پزشکی اعلام کرد: «۱۶ بیمار کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته جان باختند. هم اکنون ۹۵۹ بیمار کووید۱۹ در بیمارستان های استان البرز تحت درمان و مراقبت پزشکی قرار دارند» (ایرنا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰).

در گیلان، مدیر مرکز بهداشت گفت: «وضعیت بسیار شکننده است. ۵۲۳ بیمار كرونايي بستری می باشند که  ۱۰۷ نفر در ICU هستند. آمار بيماران نسبت به "اسفندماه" پارسال نزدیک به دو برابر شده است» (ایرنا ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰).

 

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ (۱۰ مه  ۲۰۲۱)

 

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

برای خواندن بیانیه لطفا اینجا را کلیک کنید
ادامه مطلب
 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه، که بر پرچم آن مبارزه علیه استبداد، بی قانونی…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب