درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 

  • حریرچی: بسیاری از توییت هایی که ضد واکسن ایرانی کرونا می شود منشا آلبانی دارد
  • مهرعلیزاده کاندیدای شعبده انتخابات: دولت اگر به موقع واکسن وارد می کرد، بخش خصوصی را فعال ميكرد امروز وضعیت این نبود
  • قاضی‌زاده هاشمی کاندیدای شعبده انتخابات: آمار فوت كرونايي غیرقابل توجیه است. عزيزي ميگفت من می‌توانستم ۱۸میلیون دوز واکسن بیاورم، دولت همراهی نکرده است. ۱۸میلیون یعنی کاهش ۸۰٪ مرگ و میر در کشور
  • دانشگاه پزشکی گیلان: واکسیناسیون خارج از برنامه سبب اتمام واکسن برای گروه‌های اعلام شده بود، اعتراضاتی نیز از سوی كساني که نوبت داشتند نیز صورت گرفته
  • دانشگاه پزشکی تهران: در پیک چهارم بیشترین بستري را داشتیم اين پیک هنوز به پایین‌ترین نقطه نرسیده و نمی‌توان پایان آنرا پیش بینی کرد

 سازمان مجاهدين خلق ايران بعد از ظهر امروز چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ اعلام كرد آمار جانگداز جانباختگان كرونا در ۵۴۷ شهر از ۳۰۸ هزار و ۶۰۰ نفر بيشتر است. شمار قربانيان در آذربایجان شرقی به ۱۲۶۷۸ نفر، در آذربایجان غربی به ۱۱۶۴۳ نفر، در البرز به ۸۷۸۳ نفر، در اصفهان به ۲۰۶۷۰ نفر، در تهران به ۷۲۳۰۶ نفر،  در خراسان جنوبی به ۲۸۴۶ نفر، در خراسان رضوی به ۱۸۷۴۵ نفر، در خراسان شمالی به ۴۴۱۸ نفر، در خوزستان به ۱۹۳۱۴ نفر، در زنجان به ۳۳۸۰ نفر، در سمنان۵۲۲۵ نفر، در فارس به ۱۰۲۹۲ نفر، در قزوین به ۳۵۶۹ نفر، در کرمانشاه به ۶۰۰۸ نفر، در لرستان به ۱۲۳۰۵ نفر و در هرمزگان به ۴۰۱۰ نفر رسیده است»

در حاليكه روند واكسيناسيون در ايران هيچ چشم اندازي ندارد، حریرچی معاون وزیر بهداشت با انتقاد از جریان‌های ضدواکسیناسیون گفت: «بسیاری از توییت هایی که ضد واکسن ایرانی کرونا زده می شود منشا آلبانی دارد و تولید و توزیع و حمایت از واکسن داخلی کرونا و واکسیناسیون، وظیفه ماست» ( نیروی قدس ۱۹ خرداد۱۴۰۰).

مهرعلیزاده کاندیدای شعبده انتخابات ریاست جمهوری رژیم گفت: «متاسفانه دولت در زمینه کرونا کوتاهی کرد. وزیر بهداشت اگر به موقع عمل کرده بود، به موقع واکسن را وارد میکرد و بخش خصوصی را به درستی فعال کرده بود امروز وضعیت کرونا این نبود. قیمت واکسن کرونا حداکثر ۱۰ دلار است که با قیمت آزاد، دویست هزار تومان هزینه دارد. بارها گفته ام اگر وزارت بهداشت دست از مافیابازی برمی داشت و اجازه وارد کردن واکسن حتی به قیمت آزاد را می داد امروز گروه زیادی از مردم واکسینه شده بودند. کرونا این طور تمام نمی شود» (دنیای اقتصاد ۱۹ خرداد)

قاضی‌زاده هاشمی یک كانديداي ديگر گفت: «آمار فوت كرونايي غیرقابل توجیه است... شما همین اخیرا دیدید که عزیزی در کلاب هاوس گفت که من می‌توانستم ۱۸میلیون دوز واکسن بیاورم دولت همراهی نکرده است. ۱۸میلیون دوز واکسن یعنی کاهش۸۰٪  مرگ و میر در کشور... ما امکان اینرا داشتیم که واکسن بیاوریم و تمام افراد تحت خطر را واکسینه بکنیم، نشد» (تلویزیون رژیم ۱۸ خرداد۱۴۰۰).

در تهران، معاون دانشگاه پزشکی تهران گفت: در پیک چهارم بيشترين بستري را داشتیم پیک چهارم هنوز به پایین‌ترین نقطه نرسیده و در مجموع نمی‌توان پایان یک پیک را پیش بینی کرد(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۹ خرداد۱۴۰۰).

در گیلان، معاون دانشگاه پزشکی گفت: یکی از دلایل كند شدن واکسیناسیون اينست كه تعداد زیادی را بدون ثبت نام و نوبت دهی واکسینه کردیم. واکسیناسیون خارج از برنامه سبب اتمام واکسن برای گروه‌های اعلام شده بود، در این میان اعتراضاتی نیز از سوی شهروندانی که ثبت نام و نوبت داشتند نیز صورت گرفته که بحق بوده است(خبرگزاری حکومتی مهر ۱۹خرداد ۱۴۰۰).

در یزد، سخنگوی دانشگاه پزشکی از افزایش موارد بستری كرونايي و خیز پنجم خبر داد و گفت: بستری‌های کرونا در بیمارستان‌های استان نسبت به هفته گذشته، با شیب ملایمی در حال افزایش است(خبرگزاری صدا و سیما رژیم ۱۹ خرداد۱۴۰۰).

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۹ خرداد ۱۴۰۰ (۹ ژوئن  ۲۰۲۱)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

برای خواندن بیانیه لطفا اینجا را کلیک کنید
ادامه مطلب
 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه، که بر پرچم آن مبارزه علیه استبداد، بی قانونی…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب