اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

خيزش مردم زاهدان با شعار حکومت اعدامی نمی‌خوایم نمی‌خوایم؛ مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر؛

خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن؛ برادر شهیدم، خونتو پس می‌گیرم؛ اینهمه سال جنایت، مرگ بر این ولایت؛

 

خيزش مردم زاهدان با شعار حکومت اعدامی نمی‌خوایم نمی‌خوایم؛ مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر؛
خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن؛ برادر شهیدم، خونتو پس می‌گیرم؛ اینهمه سال جنایت، مرگ بر این ولایت؛

امروز جمعه ۲۹ اردیبهشت، مردم زاهدان پس از نماز جمعه در خيابانهاي اين شهر دست به تظاهرات زدند. تظاهرکنندگان اين هفته با شعارهاي حكومت اعدامي نميخوايم نميخوايم، خشم و نفرت خود را از اعدامهاي جنايتكارانه بخصوص اعدام سه زنداني قيام ابراز داشتند. آنها همچنين شعار می‌دادند «خامنه‌ای قاتله، حکومتش باطله»، «خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن»، «برادر شهیدم، خونتو پس می‌گیرم»، «اینهمه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»، « با اینکه بی تفنگیم، مثل مرد می جنگیم»، «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایید»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «آزادی آزادی آزادی». بر روی پلاکارد نمازگزاران شعار «مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر» و «سلطنت، ولایت، یکصدسال جنایت» نوشته شده بود.
تظاهركنندگان همچنين از مولوی عبدالغقار نقشبندی امام جمعه پیشین اهل سنت در راسک حمايت كردند. او روز گذشته گفت: «هر ملا و عالم و ریش سفید و سردار خائنی که از مردم بخواهد که خواسته‌هایشان را از مسیر قانونی پیگیری کنند، خائن به خون شهیدان وطن است… این نظام فاسد اصلاح ناپذیر است…. به خامنه‌ای خون‌خوار میگویم…. دیگه نیازی نیست به بلوچستان قاصد و هیأت اعزام بکنی و به ریش مردم بلوچ بخندی، ما خودمان حق خودمان را از حلقوم شما بیرون می‌کشیم».

خانم مريم رجوي گفت هموطنان بلوچ با خيزش دلیرانه خود در زاهدان، نشان دادند که پاسخ مردم ایران به اعدامهاي وحشيانه، قیام و سرنگونی ديكتاتوري ديني است. جوانان شجاع زاهدان با شعار «قسم به خون یاران، ایستاده‌ایم تا‌پایان» و پلاکاردهای «سلطنت، ولایت، یکصدسال جنایت» بر استمرار قیام تا سرنگونی و استقرار دموکراسی و حاکمیت جمهور مردم ایران تأکید کردند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۱۹ می ۲۰۲۳)


تظاهرات مردم زاهدان – ۲۹ اردیبهشت: «نه سلطنت نه رهبری، دموکراسی برابری»

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا