اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

تظاهرات و اعتراض علیه اعدام زندانیان قیام در تهران، اصفهان، مشهد، کرج، رشت، دهکلان، مهاباد، شیراز و بندرعباس با شعارهای وای به روزی که مسلح شویم

 


تظاهرات و اعتراض علیه اعدام زندانیان قیام
در تهران، اصفهان، مشهد، کرج، رشت، دهکلان، مهاباد، شیراز و بندرعباس
با شعارهای وای به روزی که مسلح شویم؛ خامنه‌ای ضحاک، می‌کشیمت زیر خاک؛ مرگ بر خامنه‌ای
تظاهرات بستگان زندانیان محکوم به اعدام در مقابل زندان قزلحصار کرج

اعتراضاتی که از صبح جمعه پس از اعدام سه زندانی قیام، صالح میرهاشمی، مجید کاظمی و سعید یعقوبی در تهران و اصفهان شروع شده بود در بعد از ظهر و شامگاه جمعه در شهرهای مختلف با تظاهرات مردم خشمگین ادامه پیدا کرد.
در تهران مردم و جوانان شورشگر در مناطق مختلف از جمله تهرانپارس، اکباتان، ستارخان، صادقیه، خیابان تختی و نازی‌آباد با تظاهرات و سر دادن شعار علیه خامنه‌ای دست به اعتراض زدند. تظاهرکنندگان شعار می‌دادند: «مرگ بر خامنه‌ای ضحاک»، «وای به روزی که مسلح شویم»، «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر جمهوری اعدامی»، «اصفهان اصفهان، تسلیت تسلیت»، «از اصفهان تا تهران، جانم فدای ایران»، «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه»، «سید علی بی ریشه، خیزش تموم نمی‌شه»، «فقر فساد گرونی، میریم تا سرنگونی»، «اگر با هم یکی نشیم، یکی یکی کشته می‌شیم»، «اینهمه سال جنایت، مرگ بر این ولایت»، «مرگ بر حکومت آدمکش» و «مرگ بر جمهوری اعدامی». در شهر قدس تهران جوانان یک بنر حکومتی را به آتش کشیدند، در شهرک اکباتان طنین شعارهای شبانه «مرگ بر دیکتاتور» و «امسال سال خونه، سید علی سرنگونه» شنیده‌ می‌شد. جوانان در صادقیه خیابان را مسدود کردند.
مردم اصفهان برای ابراز همدردی با خانواده سعید یعقوبی در مقابل منزل او تجمع کرده و شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «این گل پرپر شده، هدیه به میهن شده» سردادند. در سایر مناطق اصفهان نیز جوانان با شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «مرگ بر حکومت اعدامی»، «قسم به سر بداران، ایستاده‌ایم تا پایان»، تظاهرات کردند.
در وکیل آباد مشهد، بندرعباس، شیراز، گوهردشت، گلشهر كرج و دهگلان كردستان جوانان با شعارهای «‌خامنه‌ای ضحاک، می‌کشیمت زیر خاک»، «مرگ برخامنه‌ای» و «مرگ بر جمهوری اعدامی»، «حکومت اعدامی، نمی‌خوایم نمی‌خوایم»، «اینهمه سال جنایت مرگ بر این ولایت» و «تا دیکتاتور روکاره، قیام ادامه داره» علیه اعدامهای جنایتکارانه دست به تظاهرات و اعتراض زدند.
جوانان دلیر مهاباد با روشن کردن آتش در خیابان دست به اعتراض زدند و مردم با به صدا در آوردن بوق خودروها از آنان حمایت می‌کردند. مردم رشت در میدان شهرداری تظاهرات کردند.
جمعه شب شمار زیادی از خانواده‌ها و بستگان زندانیان محکوم به اعدام در مقابل زندان قزلحصار کرج با فریادهای «اعدام نکنید» دست به اعتراض زدند. مأموران سرکوبگر خامنه‌ای با گاز اشک آور و شلیک ساچمه‌یی به خانواده‌ها حمله و چند نفر را مجروح کردند تا مانع تجمع آنها شوند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ (۲۰ می ۲۰۲۳)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا