اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام ۱۷ زنداني در ۵ روز، تشديد شكنجه و فشارهاي جنايتكارانه در زندانها

اعدام ۱۷ زنداني در ۵ روز، تشديد شكنجه و فشارهاي جنايتكارانه در زندانها

دژخیمان خامنه‌ای چهارشنبه ۲۴ خرداد یک زندانی به‌نام حسنعلی حسن پور را در گچساران و زندانی دیگری به‌نام میلاد قبادی را در یاسوج و سه‌شنبه ۲۳ خرداد حمید دین پژوه و حامد احمدی و ۲ زنداني ديگر را در زندان گوهردشت به دار آویختند.
یکشنبه ۲۱ خرداد، علاوه بر ۶ زندانی که اعدام آنها در اطلاعیه ۲۳ خرداد شورای ملی مقاومت اعلام شده بود، دو زندانی دیگر به‌نام‌های علیرضا شاچراغی و طاهر نوری در زندان عادل آباد شیراز حلق آویز شدند. به این ترتیب تنها طی پنج روز از شنبه بیستم تا چهارشنبه بیست و چهارم خرداد، ۱۷ زندانی اعدام شدند.

رژيم آخوندها همزمان شکنجه های قرون وسطایی عليه زندانيان را تشدید کرده و دژخیمان وحشیانه ترین شکنجه ها و فشارها را بخصوص عليه زندانیان قیام اعمال می کنند. طبق گزارشها دست کم شصت تن از بازداشت شدگان قيام در زندان مرکزی زاهدان در سلول‌های انفرادی و در شرایط وخیم و ضدانسانی قرار دارند. این زندانیان با دستبند، پابند و چشم بند، حتی از امکان هواخوری، حمام، خرید از فروشگاه، ملاقات و تماس با بستگانشان محروم هستند و تنها با چشم بند و نفر مراقب، امکان استفاده از سرویس بهداشتی را دارند. آنها مستمرا تحت شکنجه های روحی و جسمی برای گرفتن اعترافات اجباری و شركت در شوهاي حكومتي قرار دارند. شش زندانی سیاسی اهل سنت محکوم به اعدام که از زندان گوهر دشت به زندان زاهدان منتقل شده اند در همین سلولها به سر مي برند.

یکشنبه ۲۱ خردادماه، خانواده های زندانیان زندان سلماس در اعتراض به شرایط سخت و شکنجه هایی که فرزندانشان تحمل می کنند، در مقابل این زندان دست به تجمع زدند. در این زندان کوچک بیش از ۷۰۰ زندانی وجود دارد که بسياري از آنها حتي پتو ندارند.
غذای زندان بسیار کم و کیفیت آن خراب است. جیره ماهانه غذایی زندانیان بدلیل دزدی مقامات بسیار کم شده است. دارو و امکان درمانی وجود ندارد، امکانات و مواد بهداشتی ناچیز است و کفاف زندانیان را نمی‌دهد. زندانبانان می‌گویند هرکس باید با هزینه خودش ویزیت و درمان شود.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۶ خرداد ۱۴۰۲ (۱۶ ژوئن ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا