اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعتصاب عمومي و برافروختن آتش و مسدود كردن خيابانها و جاده ها توسط جوانان شورشگر بلوج در زاهدان، چابهار، سراوان، دشتیاری، سفیدابه نیمروز و … در سالگرد جمعه خونین زاهدان

اعتصاب عمومي و برافروختن آتش و مسدود كردن خيابانها و جاده ها توسط جوانان شورشگر بلوج
در زاهدان، چابهار، سراوان، دشتیاری، سفیدابه نیمروز و … در سالگرد جمعه خونین زاهدان

امروز شنبه ۸ مهر در سالگرد جمعه خونین زاهدان، کسبه و بازاریان در زاهدان، چابهار، سراوان، دشتیاری، سفيدابه نيمروز و… دست به اعتصاب زدند. بازار مشترک در زاهدان بطور كامل تعطيل بود. همزمان جوانان دلیر بلوچ شب گذشته و امروز در مناطق مختلف زاهدان با روشن کردن آتش و بستن راهها خاطره شهيدان ۸ مهر پارسال را گرامي داشتند.
نیروهای سرکوبگر رژیم که در وحشت از خیزش مردم، در شهرهای سیستان و بلوچستان گسترش یافته‌اند، امروز در بازار بزرگ زاهدان در چهارراه رسولی مستقر شدند و چند منطقه از جمله شیرآباد را محاصره نموده و با یورش به خانه‌های مردم تعدادی از جوانان را دستگیر كردند. هلی‌کوپترهای نظامی برفراز زاهدان به پرواز درآمدند.
شب گذشته و بامداد امروز جوانان دلیر بلوچ در مناطق مختلف شهر زاهدان با ايجاد راهبندان و با آتش دست به اعتراض زدند. جوانان شیرآباد زاهدان با آتش زدن لاستیک جاده‌ها را به کنترل خود در آوردند. بزرگراه زاهدان – خاش، محور ترانزیتی سرباز- چابهار، جاده ایرانشهر به سرباز و جاده سرباز – کیشکور با آتش بسته شد.
روز گذشته زنان دلاور بلوچ با تجمع و با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای ظالم» و «مرگ بر دیکتاتور» در خيزش مردم زاهدان شركت كردند. در همين روز جوانان شورشگر زاهدان در نقاط مختلف شهر پلاكاردهايي در دست داشتند که بر روی آنها از جمله نوشته شده بود: «زاهدان خونین هرگز ننگ سلطنت و ولایت را نخواهد پذیرفت»، «جمعه خونین زاهدان تکرار جنایتهای شاه و شیخ»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر» و «فریاد بلوچستان قهرمان: نه سطلنت نه رهبری دموکراسی برابری».
در تهاجم وحشیانه نیروهای سركوبگر به تظاهرات روز گذشته در زاهدان دهها تن از جمله شماري از كودكان مجروح شدند. نيروهاي سركوبگر روز جمعه و در حمله هاي شبانه به دستگيرهاي گسترده در شهرهاي زاهدان، خاش، راسك، تفتان، شوران و ميرجاوه مبادرت كردند. در زاهدان بسياري از دستگیر شدگان از مناطق کریم آباد، شیرآباد، مدرس، کشاورز، خیام، خرمشهر، کوثر و بعثت هستند.
عليرغم اينكه رژيم مدعي شده است كه سالگرد كشتار ۸ مهر آرام برگزار شد خبرگزاري نيروي قدس اذعان كرد «فقط تعدادی از نیروهای امنیتی در خیابان خیام مستقر‌ند…. عده‌ای قلیل اقدام به تجمع و سنگ‌اندازی به سمت نیروهای امنیتی کردند ….که مأموران امنیتی نیز با تیراندازی هوایی و پرتاب گاز اشک‌آور صحنه را مدیریت کردند….جوانان در برخی نقاط حاشیه شهر که اصلا محل تردد و شریان اصلی نیست اقدام به روشن کردن لاستیک کرده بودند که با حضور پلیس سریعا متفرق شدند. (تسنیم ۷ مهر).

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ مهر ۱۴۰۲ (۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا