اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام یک زندانی در ملأ عام در نجف آباد به‌خاطر هلاکت یک مأمور در سال ۱۳۸۳ پس از ۸ سال حبس اعدام ۷ زندانی در روز چهارشنبه

اعدام یک زندانی در ملأ عام در نجف آباد به‌خاطر هلاکت یک مأمور در سال ۱۳۸۳ پس از ۸ سال حبس
اعدام ۷ زندانی در روز چهارشنبه

در یک اقدام جنایتکارانه و فجیع دژخیمان خامنه‌ای امروز پنجشنبه ۷ دی ماه یک زندانی را به‌خاطر به هلاکت رسیدن یک مأمور انتظامی در ۱۹ سال پیش در ملأعام در نجف آباد اعدام کردند. به گزارش رسانه‌های حکومتی، قربانی که به همراه دو تن دیگر متهم به قتل یک مأمور نیروی سرکوبگر انتظامی در جریان یک درگیری در سال ۱۳۸۳ بوده است، در سال ۱۳۹۴ دستگیر شده و پس از ۸ سال زندان امروز در ملأعام در نجف آباد به دار آویخته شد.

علاوه بر این چهارشنبه ۶ دی ۷ زندانی به‌دست جلادان خامنه‌ای حلق آویز شدند که سه تن از آنان اسماعیل قادر مقام (براهویی)، احمد گرگیج و یک زندانی دیگر از هموطنان بلوچ بودند. همزمان محمد حصاری در زندان بیرجند و اکبر قره‌قزلو، احسان حامدی و یک زندانی به نام علی اکبر در زندان قزلحصار اعدام شدند.
جلادان قضائيه روز سه‌شنبه ۵ دیماه نیز یک زندانی به‌نام محمدرضا مهربان را در زندان مرکزی سنندج و روز شنبه ۲ دیماه ۴ زندانی را اعدام کردند. اسامی دوتن از آنها در اطلاعیه قبلی اعلام شد و دو زندانی دیگر شیرعلی سعیدی و سامان موگویی نام دارند که در زندان مرکزی اصفهان حلق‌آویز شدند.

روند فزاینده اعدامها و بخصوص اعدام در ملأعام ابزاری در دست رژیم آخوندی برای ایجاد جو رعب و وحشت و جلوگیری از قیام است. سکوت در برابر این جنایات ضدبشری، لگدمال کردن اصول شناخته شده حقوق بشر است. مقاومت ايران، ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و ارگانهای ذیربط بین المللی را به اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام فرامیخواند. خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای و دیگر سردمداران این رژیم بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي باید در برابر عدالت قرار گیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ دیماه ۱۴۰۲ (۲۸ دسامبر ۲۰۲۳)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا