اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

موج اعدامهای جمعی در وحشت از قیام ادامه دارد، ۳۰ اعدام در ۵ روز گذشته

موج اعدامهای جمعی در وحشت از قیام ادامه دارد، ۳۰ اعدام در ۵ روز گذشته

خانم مریم رجوی: مماشات، فاشیسم دینی را که تنها با اعدام در داخل و ترور و جنگ افروزی در خارج بر سرکار است، در ادامه و تشدید جنایت در داخل و به خطر انداختن صلح و آرامش در منطقه و جهان تشویق کرده است
موج اعدامهای جمعی در وحشت از قیام مردم ادامه دارد. تنها طی ۵ روز از ۶ تا ۱۰ دی دست‌کم ۳۰ زندانی توسط دژخیمان خامنه‌ای به دار آویخته شدند.
امروز ۱۰ دی در آخرین روز سال میلادی دست‌کم ۷ زندانی، شیر احمد سنجرانی و ۵ زندانی دیگر در زندان مرکزی بیرجند و نوراحمد قلندرزهی در زندان مرکزی شیراز به‌دست جلادان حلق‌آویز شدند. شنبه ۹ دیماه عبدل شاوالی در زندان قزلحصار اعدام شد.
روز جمعه ۸ دي خبرگزاري قضاييه جلادان از اعدام جنایتکارانه ۴ زنداني در زندان اروميه به نام‌هاي وفا هناره، آرام عمري، رحمان پرهازو و نسيم نمازي به اتهام جاسوسي براي اسراييل خبر داد. طبق خبرگزاری قضاییه رژیم، این پرونده ۱۰ متهم دارد. ساير متهمان هر یک به ۱۰ سال حبس محكوم شده اند. این اعدامهای شتابزده همراه با اعترافات اجباري به تلافي هلاكت پاسدار سرتيپ رضي موسوي در سوریه صورت گرفته است. در همین روز عسگر عبدالله پریخانی در زندان مشکین شهر اعدام شد.
روز پنجشنبه ۷ دی علاوه بر یک زندانی که در نجف‌‌آباد در ملأ عام به دار آویخته شد، کریم امینی خواه در زندان مرکزی بندرعباس، حسن رهبر در زندان مرکزی گرگان، رضا عیوضی در زندان کاشان و یک زندانی در زندان مرکزی یزد به دست جلادان خامنه‌ای اعدام شدند. روز چهارشنبه ۶ دی نیز ۱۲ زندانی را در زندانهای بیرجند و همدان و زندان قزلحصار اعدام کردند.
خانم مریم رجوی رئیس جمهور برگزیده مقاومت ایران موج اعدامهای دستجمعی و شتابزده و اعدام۳۰ زندانی در ۵ روز گذشته را رکورد کم سابقه ای از شقاوت و جنایت خواند و گفت سکوت و بی عملی و مماشات با فاشیسم دینی که تنها با اتکا به شکنجه و کشتار و اعدام در داخل و ترور و جنگ افروزی در خارج بر سرکار است، این رژیم را در ادامه و تشدید جنایت در داخل و به خطر انداختن صلح و آرامش در منطقه و جهان تشویق کرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۰ دیماه ۱۴۰۲ (۳۱ دسامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا