اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام ۳ زندانی در چهارشنبه، حکم اعدام برای2 زندانی سیاسی و حکم هولناک کور کردن یک زندانی قیام ۹۶

وعده سردژخیم اژه ای به اعدامهای بیشتر، فراخوان به اقدام فوری برای جلوگیری از اعدام و کشتار

 


اعدام ۳ زندانی در چهارشنبه، حکم اعدام برای2 زندانی سیاسی و حکم هولناک کور کردن یک زندانی قیام ۹۶
وعده سردژخیم اژه ای به اعدامهای بیشتر، فراخوان به اقدام فوری برای جلوگیری از اعدام و کشتار

خامنه‌ای در وحشت از قیام مردم بی وقفه به اعدام زندانیان ادامه می‌دهد. دژخیمان خامنه‌ای روز چهارشنبه ۴ بهمن دو زندانی به‌نام‌های فاضل شفیعی و مرتضی ندیمی را همراه با یک زندانی دیگر در شیراز به دار آویختند. روز ۳ بهمن احمد عسگرات در زندان قزلحصار و روز یکشنبه اول بهمن سلمان سلیمی و احمد حائری در همدان و مسلم علی‌یاری در شیروان و روز دوشنبه ۲ بهمن حسینعلی شکوریان و ناصر مودت در زندان سبزوار حلق‌آویز شدند.
همزمان قضائيه جلادان زندانی سیاسی علی عبیداوی از هموطنان عرب را پس از چهارسال حبس به اتهام حمله به پایگاه بسیج در حمیدیه در زندان ماهشهر به اعدام و برادرش حسین عبیداوی را به ۱۳ سال زندان محکوم کرد. دیوانعالی آخوندها نیز اعدام زندانی سیاسی یوسف احمدی ۳۸ ساله اهل بانه و پدر سه فرزند را تایید کرد. وی در اردیبهشت ۱۳۹۹ دستگیر و در سنندج تحت شکنجه‌های جسمی و روحی قرار گرفت. وی در شهریور ۱۴۰۲ به اتهام مشارکت در هلاکت دو پاسدار در بیدادگاه ضد انقلاب محکوم به اعدام شد. این حکم در بهمن ۱۴۰۲ توسط دیوانعالی رژيم مورد تایید قرار گرفت. سه متهم دیگر این پرونده به ۲۰ و ۲۵ سال زندان محکوم شده‌اند.
در یک جنایت هولناک دیگر قضاییه آخوندها در صدد است چشم چپ مهدی موسویان که در قیام دی ۱۳۹۶ دستگیر شد را کور کند. اتهام او اینست که در فرخ شهر استان چهارمحال و بختیاری، وقتی مورد یورش نیروی سرکوبگر انتظامی واقع شده با پرتاب سنگ به دفاع برخاسته و باعث نابینایی چشم یک سرهنگ انتظامی شده است. بیدادگاه‌های رژیم مهدی را به قصاص چشم محکوم کرد و دیوانعالی آخوندها نیز این حکم را تایید نمود و قرار است به زودی اجرا شود. این در حالی است که نیروهای سرکوبگر در قیام ۱۴۰۱ چشمان صدها جوان را با شلیک گلوله‌های ساچمه‌ای کور کردند.
محسنی اژه‌ای رئیس قضائيه جلادان روز چهارشنبه ۴ بهمن در بوشهر به اعدامهای بیشتر وعده داد و گفت: «همه مسائل با موعظه حل نمی‌شوند و باید با تیغ عدالت به سراغ افرادی رفت که بصورت سازمان‌یافته و با وابستگی به خارج، قصد دارند در مقابل ارزش‌های مردم و امنیت روانی و فیزیکی آن‌ها بایستند. کلیه دادستان‌ها در سراسر کشور باید به لحاظ جنبه عمومی، به این مقوله ورود جدی داشته باشند و با کمک نیرو‌های امنیتی و انتظامی، عناصر سازمان‌یافته و وابسته به خارج را که مرتکب ناهنجاری می‌شوند، شناسایی و بدون اغماض و در چارچوب قانون محاکمه و مجازات کنند.» (خبرگزاری قضائيه رژيم – میزان- ۴ بهمن).
سایت حکومتی دیدار ۴ بهمن نوشت: «حتی خودی‌های داخل مجموعه سیاسی و عناصر داخل نظام هم تداوم این روند را غیر ممکن می‌بینند با ضرب و زور و تهدید و زندان و اعدام که جامعه سرپا نمی‌ماند… یک الی یک و نیم سال آینده، بیشتر هم نه، جامعه دیگر تحمل ندارد… مطمئن باشد که این سد می شکند اگر بشکند همه آسیب می بینند».
اینهمه سبعیت و قساوت شرم بشریت معاصر است، مراوده و معامله با چنین رژیمی پشت کردن به ارزشهای دمکراتیک و حقوق بشری است. مقاومت ایران بار دیگر ملل متحد و ارگانهای ذیربط و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به اقدام فوری برای توقف ماشین شکنجه و اعدام در این رژیم فرا میخواند. سردمداران این رژیم بویژه خامنه‌ای، رئیسی و اژه‌ای بخاطر چهار دهه جنایت علیه بشریت و نسل كشي در برابر عدالت قرار گیرند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران
۶ بهمن ۱۴۰۲ (۲۶ ژانویه ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا