درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه‌های کمیسیون‌های شورای ملی مقاومت

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم: تلاش مذبوحانة وزارت اطلاعات رژيم  براي در بردن آخوند روحاني از مسئوليت و آثار سياسي و حقوقي حكم دادگاه آنتورپ

کمیسیون امنیت و ضد تروریسم: تلاش مذبوحانة وزارت اطلاعات رژيم براي در بردن آخوند روحاني از مسئوليت و آثار سياسي و حقوقي حكم دادگاه آنتورپ

وزارت اطلاعات براي در بردن آخوند روحاني از مسئوليت توطئه انفجار تروريستي در ويلپنت و آثار حقوقي و سياسي حكم دادگاه آنتورپ كه بر مذاكرات برجامي هم سايه افكنده و…
ادامه مطلب

ارگانها و سردمداران فاشيسم ديني حاكم بر ايران از همه باندها و جناحها در وحشت از تحريم همه جانبه شعبده انتخابات يكي پس از ديگري به مشاركت در انتخابات فراخوان ميدهند.

سپاه پاسداران«... حضور متراکـم، حداکثری و عمومی در پای صندوق‌های رأی» را «وارد ساختن سیلی محکم دیگری به آمریکا» توصيف كرد. پاسدار سرتيپمحمد باقری، رييس ستاد نيروهاي مسلح، پاسدار علي شمخاني، دبيرشوراي عالي امنيت، و امير حاتمي، وزير دفاع رژيم آخوندي، اطلاعيه هاي مشابهي صادر كردند.جواد ظريف گفت با بهترين مشاركت بايد «به آمریکا بگوییم سیاست فشار حداکثری‌ شکست‌خورده است».

خانم مريم رجوي، رييس جمهور برگزيده شوراي ملي مقاومت ايران، گفت اين فراخوانها كه بيانگر وحشت رژيم از تحريم گسترده و عمومي است، تنها انزجار عموم مردم را از اين انتخابات نامشروع بيشتر و عزم عمومي براي تحريم را جزم تر ميكند. مردم ايران كه در قيامهاي آبان و دي با شعارهاي مرگ بر اصل ولايت فقيه و مرگ بر خامنه اي راي به سرنگوني رژيم داده اند، تحريم انتخابات را فريضه ملي و پيمان با كهكشان شهيدان ميدانند.

در همين حال بسياري از باندها و رسانه هاي حكومتي از مشاركت حداكثر 15درصدي خبر ميدهند. روزنامه جهان صنعت امروز پیش‌بینی كرد قطعا مشاركت افراد زیر۵۰ سال کمتر از ۱۰ درصد خواهد بود.

رژیمآخوندیدر وحشت از اعتراضات مردمي، سپاه پاسداران و بسیج و نيروي انتظامي از يك هفته پيش به حالت آماده باش صد درصد در آورده و مرخصيهاي آنها را لغو كرده و از كساني كه در مرخصي بوده اند خواسته است به محل ماموريت برگردند. فرماندهي نيروي انتظامي به گشتهاي خود دستور داده استدر سطح شهر با روشن كردن چراغ گردان و كشيدن آژير جو رعب و وحشت ايجاد كنند. در سراسر تهران به نيروي انتظامي دستور داده شده است تا شبها به كساني كه مظنون ميشوند آنها را دستگير كنند. صبح امروز، رژيم آخوندي براي ايجاد جو رعب و وحشت 70خودرويضدگلولهو ۳۰۰ موتوریگانضدشورش را به شهر لردگان اعزام كرد.  

با اين همه، مردم در تهران و ساير شهرها، از جمله مشهد، كرمانشاه، مهاباد، سنندج، مياندوآب و الوند پوسترهاي تبليغاتي كانديداهاي مجلس ارتجاع را پاره كردند.

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

اول اسفند 1398 (20 فوريه 2020)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

برای خواندن بیانیه لطفا اینجا را کلیک کنید
ادامه مطلب
 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه، که بر پرچم آن مبارزه علیه استبداد، بی قانونی…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب