اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

خيزش هموطنان بلوچ در زاهدان، خاش، تفتان، سوران و راسك در سالگرد جمعه خونين زاهدان زير شليك گلوله و گاز اشك آور با شعارهاي«مرگ بر خامنه‌ای»؛ «برادر شهیدم خونتو پس می‌گیرم»؛

خيزش هموطنان بلوچ در زاهدان، خاش، تفتان، سوران و راسك در سالگرد جمعه خونين زاهدان
زير شليك گلوله و گاز اشك آور با شعارهاي«مرگ بر خامنه‌ای»؛ «برادر شهیدم خونتو پس می‌گیرم»؛
«مرگ بر ستمگر، چه شاه باشه چه رهبر»، «بلوچ می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد»؛ «بسیجی سپاهی، داعش ما شمایید»؛
شلیک وحوش خامنه‌ای به تظاهرکنندگان در زاهدان و مجروح شدن دست‌کم ۱۹ تن از آنان

 

امروز جمعه ۷ مهر، در سالگرد کشتار ۸ مهر ۱۴۰۱، هموطنان دلاور بلوچ در شهرهای زاهدان، راسك، خاش، سوران، تفتان و … به رغم اقدامات گسترده سرکوبگرانه، پس از نماز جمعه در خیابان‌های این شهرها دست به تظاهرات زدند و زير شليك گلوله و گاز اشك‌آور با نيروهاي سركوبگر به مقابله پرداختند.
تظاهرکنندگان با شعار‌های «مرگ بر خامنه‌ای»، «مرگ بر ستمگر چه شاه باشه چه رهبر»، «میکشم میکشم آنكه برادرم کشت»، «بسيجي سپاهي داعش ما شماييد»، «کشته شده خدانور به دست چند تا مزدور»، «بلوچ می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد» و «تجاوز جنایت مرگ بر این ولایت» بر عزم خود برای دادخواهی خون شهیدان تا سرنگونی فاشیسم دینی حاکم بر ایران تأکید کردند.
مأموران جنایتکار خامنه‌ای در زاهدان در مناطق شیرآباد، مشترک، کشاورز و خیام به تظاهرکنندگان یورش برده و به سمت آنان تیراندازی كردند. دست‌کم ۱۹ تن از جمله چند کودک مجروح شدند. مزدوران به داخل مسجد مکی نیز گاز اشک آور پرتاب كردند اما مردم خشمگین و دلاور زاهدان ایستادگی کرده و با شعارهای «نترسید نترسید ما همه با هم هستیم» و «بی‌شرف بی‌شرف» مزدوران را فراری دادند.

در شهر خاش مردم پس از نماز جمعه با شعارهای «مرگ بر خامنه‌ای» و «مرگ بر دیکتاتور» دست به تظاهرات زدند. در راسک، سوران و تفتان نيز به رغم يورش نيروهاي سركوبگر مردم با شعارهاي «مرگ بر خامنه‌ای»، «بسیجی سپاهی داعش ما شمایید» و «مرگ بر بسیجی» تظاهرات کردند.
رژیم در وحشت از خيزش هموطنان بلوچ در این هفته نیروهای سرکوبگر سپاه و انتظامی را از استانهای مجاور از جمله کرمان، هرمزگان و خراسان جنوبی به زاهدان، خاش، ایرانشهر، چابهار و سایر شهرهای استان اعزام کرد. روز جمعه مزدوران سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و لباس شخصی‌های وزارت اطلاعات با انواع خودروها و تجهیزات در مناطق مختلف زاهدان بویژه در خیابانهای اطراف محل نماز جمعه مستقر شدند و دست‌کم در ۷۰ نقطه زاهدان مراکز ایست و بازرسی برپا كردند. گله‌های پاسداران و لباس شخصی‌ها همه مسیرهای ورود نمازگزاران را بسته و بویژه از ورود خودروها جلوگیری می‌کردند. محل برگزاری نماز جمعه زاهدان از شب پیش بطور کامل به محاصره نیروهای سرکوبگر در آمده بود و هنگام برگزاری نماز جمعه پهبادهاي رژیم برفراز نمازگزاران پرواز می‌کرد. از شب گذشته اینترنت در اين منطقه و بخصوص شهر زاهدان مختل شده بود.
ستاد خبری فراجا (فرماندهی نیروی انتظامی) و سازمان اطلاعات فراجا بصورت گسترده پیام‌های تهدید آمیز برای مشترکین تلفن همراه در سیستان و بلوچستان فرستادند و به مردم هشدار دادند که در صورت شرکت در تظاهرات دستگیر خواهند شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ مهر ۱۴۰۲ (۲۹ سپتامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا