اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

مقاومت ایران جنایت تروریستی علیه ویدال کوادراس را محکوم میکند و خواهان تحقیقات همه جانبه است

مقاومت ایران جنایت تروریستی علیه ویدال کوادراس را محکوم میکند و خواهان تحقیقات همه جانبه است

بعد از ظهر امروز دکتر آلخو ویدال کوادراس رییس کمیته بین المللی در جستجوی عدالت و نایب رییس پارلمان اروپا (۱۹۹۹-۲۰۱۴) در مادرید هدف یک سو قصد تروریستی قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت. تروریستها که سوار بر یک موتور سیکلت بودند او را از روبرو هدف گلوله قرار دادند.
خانم رجوی این جنایت تروریستی را قویا محکوم کرد و ضمن آرزوی بهبود هر چه سریعتر آقای ویدال کوادراس و همبستگی عمیق با خانواده وی، خواهان پیگرد عاملان و آمران این جنایت تروریستی و مجازات آنها شد.
دکتر آلخوویدال کوادراس سیاستمدار برجسته و سرشناس اسپانیایی رییس سابق حزب مردم در کاتالانیا که به مدت ۱۵ سال نایب رئیس پارلمان اروپا بود، طی ربع قرن گذشته همواره از مقاومت مردم ایران برای آزادی و حقوق بشر حمایت کرده است. او نقش کلیدی و فراموش نشدنی در خارج کردن نام مجاهدین از لیست تروریستی و حفاظت از مجاهدان در اشرف و انتقال امن و دستجمعی آنها به خارج از عراق ایفا کرد.
دشمنی هیستری رژیم آخوندی با آلخو ویدال کواداراس بسیار شناخته شده است و از اولین کسانی است که رژیم او را در لیست تروریستی خود قرار داد. از دید مقاومت ایران، مظنون و متهم اول فاشیسم دینی حاکم بر ایران است که دکتر ویدال کوادراس بخش مهمی از زندگی خود را وقف مبارزه با آن کرده است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۸ آبان ۱۴۰۲ (۹ نوامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا