اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام‌ ایوب کریمی زندانی سیاسی اهل سنت پس از ۱۴ سال حبس

اعدام‌ ایوب کریمی زندانی سیاسی اهل سنت پس از ۱۴ سال حبس
فراخوان به محکومیت قاطع موج اعدامها و اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام بویژه 5 زندانی هم پرونده ایوب

دژخیمان خامنه‌ای صبح امروز چهارشنبه ۸ آذر در یک جنایت فجیع یک زندانی سیاسی اهل سنت به‌نام ایوب کریمی از فرزندان مردم مهاباد را پس از ۱۴ سال حبس در زندان قزلحصار اعدام کردند. ایوب کریمی پدر دو فرزند، همراه با ۶ هم‌پرونده‌اش در آذر ۱۳۸۸ دستگیر و در بازداشتگاه اداره اطلاعات ارومیه بازجویی و برای اعترافهای اجباری به شدت تحت شکنجه قرار گرفتند. آنها سپس به زندان اوین و در سال ۹۱ به زندان گوهردشت و در مرداد ۱۴۰۲ به زندان قزلحصار انتقال یافتند.
این ۷ زندانی سیاسی در سال ۱۳۹۴ توسط سردژخیم محمد مقیسه‌ای(ناصریان) و به اتهامهای آخوندساخته «محاربه»، «افساد فی الارض»، «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به اعدام محکوم شدند. در خرداد ۱۳۹۷ حکم اعدام آنها توسط سردژخیم ابوالقاسم صلواتی معروف به قاضی اعدام تأیید شد. قاسم آبسته یکی دیگر از این زندانیان ۱۴ آبان امسال در زندان قزلحصار اعدام شد و پنج هم پرونده دیگر آنها در معرض اعدام قرار دارند.
مقاومت ایران کمیسر عالی و شورای حقوق بشر و ارگانهای ذیربط ملل متحد و مراجع بین المللی مدافع حقوق بشر و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو را به محکومیت قاطع این اعدامهای وحشیانه فرامی خواند و خواستار اقدام فوری برای نجات جان زندانیان زیر اعدام بویژه 5 زندانی هم پرونده ایوب کریمی و قاسم آبسته می باشد. سکوت و بي عملي در برابر ركورد دار شكنجه و اعدام در قرن بيست و يكم نقض تمامی اصول شناخته شده دمکراتیک و حقوق بشری و تشویق به ادامه جنایت علیه بشریت توسط این رژیم است.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۸ آذر ۱۴۰۲ (۲۹ نوامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا