اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

اعدام‌ جنایتکارانه زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی از هموطنان عرب، ۳۱ اعدام در آذرماه

 

اعدام‌ جنایتکارانه زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی از هموطنان عرب، ۳۱ اعدام در آذرماه

دژخیمان خامنه‌ای روز سه‌شنبه ۷ آذر زندانی سیاسی هانی آلبوشهبازی، جوان شورشگر از هموطنان عرب و از فرزندان دلیر مردم شادگان( فلاحیه) را به اتهام آخوند ساخته «محاربه» در زندان سپیدار اهواز اعدام کردند. هانی آلبوشهبازی ۳۲ ساله روز ۱۲ آذر ۱۳۹۸ حین درگیری با نیروهای سرکوبگر در فلاحیه دستگیر و پس از تحمل شکنجه‌های وحشیانه، بیدادگاه آخوندها در آبادان او را به خاطر به هلاکت رساندن یاسر سپیدرو مأمور سرکوبگر انتظامی و محمد علی کاظمی مزدور بسیجی به اعدام محکوم نمود.

خبرگزاری حکومتی ایلنا به نقل از قضاییه جلادان در خوزستان نوشت: «هانی آلبوشهبازی ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ با در دست داشتن کلاشنیکف …. به سمت خودروی سازمانی پلیس شلیک کرد که در این حادثه یکی از مأمورین به‌نام «یاسر سپیدرو» کشته و «سایر مامورین مجروح شدند. در این درگیری محمدعلی کاظمی که قصد امر به معروف و نهی از منکر ضارب را داشت» نیز کشته شد.

امروز (پنجشنبه ۹ آذر) دو هموطن بلوچ به نام‌های ناصر ازبگزهی (رخشانی) و ناصر عالیزهی در زاهدان و روز ۸ آذر سه زندانی شامل مراد بیرانوند و مراد گراوند در خرم‌آباد و مسعود بساک در کاشان اعدام شدند. به این ترتیب شمار زندانیان اعدام شده از ابتدای آذرماه دست کم به ۳۱ تن میرسد.

خانم مریم رجوی رییس جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران در ارتباط با اعدامهای جنایتکارانه تاکید کرد رژیم آخوندها در وحشت از قیام و همزمان با جنگ افروزی در منطقه، به اعدام زندانیان سرعت داده است، خامنه ای بیهوده تلاش میکند از آتش خشم خلق در امان بماند. سکوت در برابر پدرخوانده اعدام و کشتار، تشویق به ادامه جنایت علیه بشریت است. ملل متحد و اتحادیه اروپا باید این رژيم را بخاطر اعدامهای خودسرانه قویا محکوم و برای نجات زندانیان زیر اعدام بویژه زندانیان سیاسی دست به اقدام فوری بزنند. آخوندها مردم ایران را نمایندگی نمیکنند و باید از ملل متحد طرد شوند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۹ آذر ۱۴۰۲ (۳۰ نوامبر ۲۰۲۳)

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا