اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

یورش وحشیانه به مدارس دینی هموطنان اهل سنت در زاهدان به منظور مقابله با استمرار و گسترش قیام

فراخوان به ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی به محکوم کردن جنایات رژیم علیه هموطنان بلوچ و اهل سنت

 


یورش وحشیانه به مدارس دینی هموطنان اهل سنت در زاهدان به منظور مقابله با استمرار و گسترش قیام
فراخوان به ملل متحد و سازمان همکاری اسلامی به محکوم کردن جنایات رژیم علیه هموطنان بلوچ و اهل سنت

خامنه‌ای در وحشت از استمرار و گسترش قیام هموطنان بلوچ و برای مقابله با اعتراضات مردمی، علاوه بر دستگیری جوانان و سرکوب نمازگزاران در زاهدان و دیگر شهرهای استان، امروز در یک اقدام وحشیانه دیگر به مدارس دینی اهل سنت در زاهدان یورش برده است.
صبح امروز دوشنبه۲۰ آذر نیروهای سرکوبگر نظامی و اطلاعاتی و لباس شخصی‌ها به مدرسه دینی مولوی عبدالعزیز در خیابان مراد قلی زاهدان و مدرسه دینی ابوذر غفاری در منطقه کریم آباد زاهدان که هر دو متعلق به هموطنان بلوچ و اهل سنت است یورش بردند و به فحاشی و ضرب و شتم طلاب پرداختند. آنها بیش از ۲۰۰ نفر را با خشونت و توهین دستگیر و با اتوبوس‌هایی که از قبل به محل آورده بودند به مکان نامعلومی منتقل کردند. علاوه بر این تعداد دیگری از مدارس دینی اهل سنت در زاهدان نیز توسط نیروهای سرکوبگر محاصره شده است.
سپاه پاسداران این تهاجم وحشیانه را در کانالهای تلگرامی اش با سناریو‌های مسخره ای مانند «بازداشت عناصر گروهک های تروریستی» توجیه کرده است.
رژیم آخوندها در یکسال گذشته و پس از قتل عام هموطنان بلوچ در جمعه خونین زاهدان در ۸ مهر ۱۴۰۱ فشار و سرکوب مردم سیستان و بلوچستان بویژه روحانیون اهل سنت را تشدید کرده است و در ۱۴ ماه گذشته شمار زندانیان بلوچی که اعدام آنها ثبت شده، از ۲۰۰ نفر بیشتر است. در همین فاصله صدها سوخت بر بلوچ بدست پاسداران کشته و یا زخمی شده اند.
مقاومت ایران ملل متحد، اتحادیه اروپا و سازمان همکاری اسلامی و کشورهای عضو را به محکومیت قاطع سرکوب وحشیانه هموطنان بلوج و اهل سنت فرامیخواند و خواهان یک تحقیق مستقل در مورد جنایتهای رژیم در سیستان و بلوچستان بخصوص از مهر سال ۱۴۰۱ به این سو توسط هیأت حقیقت یاب بین المللی می باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۰ آذر ۱۴۰۲ (۱۱ دسامبر ۲۰۲۳)

 

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا