اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

محکومیت یک زندانی زن به ۱۳ سال حبس به اتهام هواداری مجاهدین و اتهام سه زندانی زن به بغی

اعدام یک زندانی بخاطر به هلاکت رساندن سلیمانی عضو خبرگان و ۲۲ اعدام در روزهای گذشته

محکومیت یک زندانی زن به ۱۳ سال حبس به اتهام هواداری مجاهدین و اتهام سه زندانی زن به بغی
اعدام یک زندانی بخاطر به هلاکت رساندن سلیمانی عضو خبرگان و ۲۲ اعدام در روزهای گذشته

رژيم ضد بشري آخوندها برای مقابله با قیام مردم، به موازات افزایش شمار اعدامها بویژه اعدام زندانیان سیاسی و هوادار مجاهدین، به صدور احکام سنگین و اتهامهای آخوند ساخته علیه زندانیان سیاسی روی آورده است.
قضائیه جلادان سه‌شنبه ۲۱ آذر معصومه یاوری ۴۵ ساله، مادر دو فرزند را به اتهام‌های «تخریب اموال عمومی»، «عضویت در مجاهدین خلق» و «تبلیغ علیه نظام» جمعا به ۱۳ سال زندان محکوم کرد. وی در شهریور ۱۴۰۲ در گلپایگان دستگیر و به زندان دولت آباد اصفهان منتقل شد. وی که از ۱۳۸۸ نیز سه سال به اتهام شرکت در قیام ۱۳۸۸ و ارتباط با مجاهدین در زندانهای اوین، گوهردشت و قرچک ورامین بسر برده، از بیماری قلبی و انسداد عروق و مشکل تیروئید رنج می برد و بدلیل محرومیت از امکانات درمانی، در وضعیت وخیمی بسر می برد.
همزمان دادسرای شکنجه‌گاه اوین سه زندانی سیاسی زن مرضیه فارسی، فروغ تقی پور و نسیم غلامی فرد را به اتهام آخوندساخته‌ «بغی» متهم کرده و قرار است بر این اساس در بیدادگاههای رژیم محاکمه شوند. اتهامی که اعدام یا زندان سنگین بدنبال دارد.
فروغ تقی پور ۲۹ ساله اولین بار در اسفندماه ۹۸ به اتهام ارتباط با مجاهدین دستگیر و در بهمن ۱۴۰۱ آزاد شد. وی بار دیگر ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ در تهران دستگير شد. پدر و خواهر او از مجاهدين و در اشرف ۳ هستند. دايي و دوخاله او مجاهدین شهید حجت الله، پروین و طیبه جباریانها در دهه ۶۰ به دست رژیم آخوندها به شهادت رسيده‌اند.
مرضیه فارسی ۵۸ ساله مادر دو فرزند خواهر مجاهد شهید حسن فارسی است که در قتل عام ۱۳۶۷ سربدار شد. برادر و دو خواهرش در اشرف ۳ هستند. وی در ۳۰ مرداد ۱۴۰۲ در تهران دستگير شد. او پيش از اين در بهمن ۹۸ به اتهام ارتباط و همكاري با مجاهدین دستگیر و در اسفندماه ۱۴۰۱ آزاد شده بود.

از سوی دیگر دژخیمان خامنه‌ای‌ امروز چهارشنبه ۲۲ آذر در یک اقدام جنایتکارانه محمد رضا حبیبیان را در بابل اعدام کردند. او که از غارت و فساد آخوندها به‌جان آمده بود، آخوند عباسعلی سلیمانی، عضو خبرگان ارتجاع و نماینده سابق خامنه‌ای در سیستان و بلوچستان را در اردیبهشت ۱۴۰۲ با گلوله در بابلسر به هلاکت رسانده بود.
امروز همچنین داود خادم در سنندج و روز ۲۱ آذر امین ذاکری کاکاوند، خلیل حاجی آبادی، رحیم امیری و حمید اسماعیلی در کرج و علی بابایی در شیروان، روز ۱۸ آذر عبدالباسط گرگیج، عبدالعزیز شهلی بر، احسان محمودزهی و یک زندانی دیگر در زاهدان و عباس کتابی و مهدی نصیری در قم، ۱۷ آذر علی شاهین نژاد، صولت توسن و جانعلی ندیمی در ارومیه، ۱۵ آذر خالد روحی و سیروس حیدری در سنندج و کمال الهامی در سقز و ذبیح الله ارجمند در دهدشت و ۱۳ آذر صادق اژدر در یاسوج و امیر علیخانی در رفسنجان اعدام شدند.
فاشيسم ديني حاكم بر ايران بيهوده ميكوشد، با سركوب و اعدام و كشتار با جوانان شورشی و قیام‌های در تقدیر مقابله كند. مقاومت ايران از ملل متحد و اتحادیه اروپا و کشورهای عضو و ارگانهای ذیربط بین المللی خواهان محكومیت قاطع اين اعدامها و احکام جنایتکارانه و بازديد هيأت تحقيق بين المللي از زندانهاي ايران و ديدار با زندانيان بويژه زندانيان سياسي و محکومان به اعدام مي باشد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۲۲ آذر ۱۴۰۲ (۱۳ دسامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا