اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

سومین روز اعتصاب کارگران فولاد اهواز و طلافروشان تهران، مشهد، اصفهان، یزد، تبریز، اراک و قم

تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در ۱۵ استان نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد، مرگ بر ستمگر درود بر کارگر، بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن

 


سومین روز اعتصاب کارگران فولاد اهواز و طلافروشان تهران، مشهد، اصفهان، یزد، تبریز، اراک و قم
تجمع اعتراضی بازنشستگان مخابرات در ۱۵ استان
نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد، مرگ بر ستمگر درود بر کارگر، بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن

امروز دوشنبه ۴ دیماه بازنشستگان مخابرات در ۱۵ استان از جمله در شهرهای شیراز، سنندج، شهرکرد، خرم‌آباد، اردبیل، اصفهان، مریوان، تبریز، اراک، اهواز، همدان، بیجار، رشت، ساری، زنجان در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در مقابل ادارات شرکت حکومتی مخابرات تجمع اعتراضی برپا کردند.
در همین روز اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برای سومین روز ادامه یافت. راهپیمایی اعتراضی از محل شرکت تا میدان بقایی صورت گرفت. کارگران شعار می‌دادند: «نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد»، «مرگ بر ستمگر درود بر کارگر» و «هیهات منا الذله». کارگران خواستار رفع ممنوعیت ورود کارگران تعلیق شده به شرکت و بازگشت کارگران اخراج شده قبلی به کار هستند. کارت ورود ۳۸ نفر از کارگران توسط مدیریت و حراست این شرکت برای مقابله با اعتراضات کارگران مسدود شده است.
امروز همچنین پرستاران و بازنشستگان در تهران، اهواز، قزوین و ایلام دست به تجمع اعتراضی زدند. بازنشستگان وزارت نفت، تامین اجتماعی و فرهنگیان بازنشسته، مقابل سازمان برنامه و بودجه در تهران تجمع کردند و بازنشستگان در اهواز، قزوین و ایلام از جمله در مقابل سازمان مدیریت و برنامه ریزی تجمعات اعتراضی برگزار نمودند. آنها شعار می‌دادند: «دولت خیانت میکند، مجلس حمایت میکند»، «ظلم و ستم کافیه، سفره ما خالیه»، «عزا عزاست امروز، حقوق بازنشسته زیر عباست امروز»، «صندوقو غارت کردید، ما را بیچاره کردید»، «معلم زندانی آزاد باید گردد»، «کارگر زندانی آزاد باید گردد» و «تا حق خود نگیریم از پا نمی نشینیم»، «بازنشسته داد بزن حقتو فریاد بزن».
روز دوشنبه ۴ دی اکثر طلافروشی‌های تهران و طلافروشان همدان در اعتراض به قوانین جدید مالیاتی رژيم که قصد بالابردن مالیات و غارت اموال آنها را دارد اعتصاب کردند. طلافروشی‌های مشهد، اصفهان، یزد، تبریز، اراک، قم و… که از روزهای قبل اعتصاب خود را شروع کرده‌اند همچنان در اعتصاب بسر می‌برند.
سایت حکومتی ایلنا ۵ شهریور امسال نوشت: «در مدت دو سال، یک تورم حداقل ۲۵۰ درصدی به سفره‌های مردم تحمیل شده است، دستمزد کارگران یک‌سوم خط فقر هم نیست». این در حالیست که اختلاسهای نجومی و فساد سیستماتیک حکومتی اقتصاد ایران را نابود کرده است. یک قلم در هفته های اخیر در جدال باندهای حکومتی یک اختلاس نجومی به مبلغ ۳ ملیارد و ۳۷۰ ملیون دلار در شرکت صنعتی رژيم بنام کشت و صنعت چای دبش بر ملاشد. سایت حکومتی جماران نوشت: این اختلاس«سهم قابل توجهی از کل درآمد ارزی ایران است…. به طور قطع، نهادها و دستگاه های اداری و مالی متعدد درگیر این فساد هستند…».

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۴ دی ۱۴۰۲ (۲۵ دسامبر ۲۰۲۳)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا