اطلاعیه‌های دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران - سال ۱۴۰۲

کسادی نمایش انتخابات، در اکثر شعب مراجعه کنندگان انگشت شمار هستند، تقلبهای کلان و سیستماتیک

ايران – نمايش انتخابات ارتجاع – شماره ۲

کسادی نمایش انتخابات، در اکثر شعب مراجعه کنندگان انگشت شمار هستند، تقلبهای کلان و سیستماتیک

علاوه بر شناسنامه، با کارت ملی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و گذرنامه می توان رای داد، شناسنامه ها بعد از رای مهر نمی خورد، با شناسنامه بدون عکس می توان رای داد، سربازان، زندانیان و کارگران کارخانجات دولتی مجبور به رأي دادن هستند

طبق گزارشهای دریافتی از صدها شعبه اخذ رای در تهران و شهرهای مختلف در ۳۱ استان کشور تا ساعت ۱۲ ظهر، ۴ ساعت پس از شروع رأی گیری، میزان رای دهندگان انگشت شمار و در برخی از شعبه ها تنها پاسداران و بسیجیها و کارکنان شعبه رأی داده و هیچ مراجعه‌ای در کار نبوده است.

در بسیاری از شعبه‌های اخذ رأی شناسنامه افراد برای رای دادن خرید و فروش میشود. در برخی از شهرها مانند شیراز، اقلید فارس و مراغه مأموران رژیم یا کاندیداها شناسنامه یا رأی افراد را بین ۵۰۰هزار تا ۲میلیون تومان خریداری میکنند.

در بسیاری از پادگان‌ها سربازان را مجبور به رأی دادن کرده و به کسانی که رأی می دهند چهار روز مرخصی داده می‌شود. در بسیاری از کارخانه های دولتی و زندانها، کارگران و زندانیان مجبور به رأی دادن هستند.

ستاد انتخابات رژیم روز گذشته در یک اقدام رسوا اعلام كرد برای شرکت در انتخابات داشتن شناسنامه الزامی نیست، با کارت ملی، گواهینامه، کارت پایان خدمت و گذرنامه نیز می توان در رای گیری شرکت کرد. این ستاد همچنین اعلام کرد شناسنامه به هنگام رای دادن مهر نمی‌خورد و احراز هويت با كد ملي خواهد بود. در یک اقدام مزورانه دیگر ستاد انتخابات رژیم در اطلاعیه شماره ۲۴ خود امروز اعلام کرد افراد با شناسنامه بدون عکس نیز می توانند در انتخابات شرکت کنند. به این ترتیب راه برای اینکه عوامل و مزدوران رژیم چندین بار رای بدهند کاملا هموار است.

در مدارکی که اخیرا از مجلس رژیم فاش شده است مديرعامل شركت ارتباطات در نامه ای به تاریخ ۲۷ دی ۱۴۰۲ به وحیدی وزير كشور رژيم، که رونوشت آن برای قالیباف رئیس مجلس ارتجاع ارسال شده نوشته است «یک رأی دهنده با کارت ملی خود می‌تواند به چند صندوق مراجعه کرده و چند رأی بدهد»، وی پيشاپيش از خود سلب مسئوليت كرد و نوشت «بدیهی است که این اپراتور نمی‌تواند هیچگونه مسئولیتی را در قبال تبعات احتمالی این موضوع پذیرا باشد».

رسوایی نمایش انتخابات به حدی است که وهاب عزیزی دبیرکل «جهادگران اصولگرا» از باند خامنه‌ای گفت: «….انگار دوست دارند یکسری گوسفندهای یکدستی را ببرند اونهایی که این پروژه را دارند پیگیری میکنند یک مجلس ضعیف حرف گوش کن که صدایش در نیاید و کارمند صفت را ترجیح میدهند» (سایت دیدار نیوز– ۹ اسفند).

دبيرخانه شوراي ملي مقاومت ايران

۱۱ اسفند ۱۴۰۲ (اول مارس ۲۰۲۴)

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا