درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

اطلاعیه‌های کمیسیون‌های شورای ملی مقاومت

تحركات مزدوران اطلاعات آخوندها در اطراف اشرف ۳ همزمان با گردهمايي سالانه مقاومت

تحركات مزدوران اطلاعات آخوندها در اطراف اشرف ۳ همزمان با گردهمايي سالانه مقاومت

تحركات مزدوران اطلاعات آخوندها در اطراف اشرف ۳ همزمان با گردهمايي سالانه مقاومت همزمان با گردهمايي سالانة مقاومت كه امسال در چارچوب گردهمايي جهاني ايران آزاد براي همبستگي با قيام…
ادامه مطلب

هدف قرار دادن و متلاشی کردن العراقیه و راه حل ملی و عراقی خواست مشخص رژیم ایران در آستانه سقوط بشار اسد و انتخابات شوراهای استانها در عراق است.  شورای امنیت برای حفظ صلح و امنیت در عراق باید بلادرنگ مداخله و امنیت و سلامت وزیر دارایی و رهبران العراقیه را تضمین کند.

 پس از حکم اعدام نایب رئیس جمهور دکتر طارق الهاشمی ، اکنون نوبت درو کردن وزیر دارایی دکتر رافع العیساوی و اعضای دفتر و خانواده و محافظان او توسط دولت عراق فرا رسیده است.

عیساوی با اعتراض به این «گستاخی و افسارگسیختگی غیر قانونی» به درستی خاطر نشان کرد کسی که ذره‌یی التزام به قانون داشته باشد امکان ندارد به چنین اقداماتی دست بزند.

رهبران ملی عراق، دکتر ایاد علاوی، رئیس العراقیه لیست برنده در انتخابات؛ دکتر طارق هاشمی، نایب رئیس جمهور؛ دکتر صالح مطلک نایب نخست وزیر؛ اسامه نجیفی، رئیس پارلمان؛ دکتر احمد العلوانی، جمال کربولی، حزب اسلامی، احزاب کردی، مراجع و شخصیتهای دینی و شیوخ عشایر و توده های مردم در شهرهای مختلف از استانهای الانبار، بغداد, کرکوک، دیالی، صلاح الدین و نینوا به اعتراض برخاسته و از خواست عیساوی برای سلب اعتماد از مالکی و استعفای او حمایت کرده اند.

با توجه به وضعیت بیماری رئیس جمهور عراق، هدف قرار دادن رئیس اقلیم کردستان و رهبران ملی، بویژه متلاشی کردن العراقیه و راه حل عراقی ، بخشی از پروژه اشغال و مستعمره سازی عراق توسط رژیم آخوندی در آستانه سقوط بشار اسد و انتخابات شوراهای استان ها در این کشور است.

فاشیسم دینی حاکم بر ایران بر عراق پنجه افکنده و با استفاده از بی عملی آمریکا، به نحوی شتابان خط مستعمره سازی آخوندی و اشغال کامل عراق را پیش می برد. عراق اکنون به دالان هوایی و راهروی زمینی ملایان برای سرپا نگهداشتن دیکتاتور خونریز سوریه تبدیل شده است.  اعدام های دسته جمعی با همان الگوی رژیم ایران از الزامات همین پروژه است

خامنه ای از این پیشتر مالکی را به خاطر خروج نیروهای آمریکایی از عراق، بخاطر سرکوب و اخراج مجاهدین ، بخاطر سرکوب رهبران ملی عراقی به ویژه نایب رئیس جمهور طارق الهاشمی و بخاطر حمایت از دیکتاتور سوریه،تقدیر و تشویق کرده بود.

شورای امنیت برای حفظ صلح و امنیت در عراق باید بلادرنگ مداخله کند و امنیت و سلامت وزیر دارایی و رهبران العراقیه را تضمین کند

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲ دی ۱۳۹۱ (۲۲ دسامبر ۲۰۱۲)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگردتأسیس شورای ملّی مقاومت ایران صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه،…
ادامه مطلب
 بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

بيانية سي و هفتمين سالگرد تأسيس شوراي ملي مقاومت ايران

همزمان با گسترش قيامها و جنبشهاي اجتماعي، كه در ديماه سال پيش جامعه ايران را وارد دوران نويني كرد، شوراي…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب