درباره شورای ملی مقاومت

در ۳۰ تیر ۱۳۶۰ ، سالروز قیام مردم ایران در حمایت از دکتر محمد مصدق، و یک ماه پس از آغاز اعدامهای دستجمعی مخالفان تشکیل شورای ملی مقاومت توسط آقای مسعود رجوی، رهبر وقت سازمان مجاهدین خلق ایران، در تهران برای ائتلاف همه نیروهای دمکراتیک مخالف رژیم ولایت فقیه به منظور سرنگونی این رژیم و استقرار دمکراسی در ایران اعلام شد.

 

Freedom
Kurdistan
Religion
Women
Previous Next

 در آستانه ماه مبارک رمضان و در گرمای بالای ۵۰درجه, کمبود آب در لیبرتی تشدید می‌شود.

در حالی که درجه حرارت در لیبرتی در آفتاب ۵۷درجه سانتیگراد است, و در حالی که بنا به روزنامه های عراق, ماه رمضان امسال گرمترین ماه رمضان عراق در ۳۸سال گذشته خواهد بود, به دلیل طولانی تر شدن صف تانکرها برای گرفتن آب از تنها شمع منطقه, طی ۱۰روز گذشته کمبود آب در لیبرتی تشدید شده است. بسیاری از اوقات ۲۵تانکر در صف هستند.

برای تأمین آب لیبرتی, حدود ۸۰تن از ساکنان از ساعت ۳بامداد هر روز تا ساعت ۱۲شب در تلاش هستند. تانکرهای آب به‌شدت مستهلک و فاقد کولر هستند. آن دسته از ساکنان که برای گرفتن آب به محل شمع میروند، ۷ تا ۹ ساعت در گرمای طاقتفرسا در انتظار نوبت می ایستند و بسیاری از آنها روزانه دچار گرمازدگی شدید می شوند.

در ۱۰روز گذشته, نمایندگان یونامی دو بار از صف طولانی تانکرها در کنار شمع بازدید و عکس و فیلم تهیه کرده اند، اما تغییری در وضعیت ایجاد نشده است.

ساکنان از همان اوایل استقرار در لیبرتی خواستار وصل به شبکه آب شهر یا پمپاژ آب از رودخانه‌یی که در ۱۵۰متری کمپ است، شده‌اند و موضوع را با جزییات با نمایندگان یونامی و نمایندگان دولت عراق در میان گذاشته‌اند و اعلام آمادگی کردند تا تجهیزات لازم برای پمپاژ آب را از اشرف به لیبرتی ببرند، اما به جایی نرسید.

در روز ۲۸مه نماینده یونامی به نقل از مقامهای عراقی و در روز ۳۱ مه جرج باکوس مشاور سیاسی نخست وزیر عراق, در دیدار از لیبرتی با حضور نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در عراق, تأکید کردند قبل از ماه رمضان لیبرتی به آب شهر بغداد وصل خواهدشد. سه روز مانده به ماه رمضان, هنوز هیچ اقدامی انجام نشده است.

زمان تأمین آب ۲۰۰۰ساکن لیبرتی با تانکر پایان یافته و اگر در اسرع وقت لیبرتی به آب شهر و یا آب رودخانه وصل نشود, وضعیت هر چه بحرانی تر خواهد شد.

 دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸تیر ۱۳۹۱ (۱۸ژوییه ۲۰۱۲)

بیانیه‌های شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

بیانیه سی و نهمین سالگرد تأسیس شورای ملی مقاومت ایران

برای خواندن بیانیه لطفا اینجا را کلیک کنید
ادامه مطلب
 بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

بیانیۀ سی و هشتمین سالگرد تأسیس شورای ملّی مقاومت ایران

صد و سیزده سال پس از انقلاب ملّی ـ دموکراتیک مشروطه، که بر پرچم آن مبارزه علیه استبداد، بی قانونی…
ادامه مطلب

طرح‌ها و مصوبات شورای ملی مقاومت ایران

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

بخشنامه امنیتی و حفاظتی

۲۲ مهر ۱۳۷۶ بخشنامه امنیتی و حفاظتی قابل توجه اعضای محترم شورای ملی مقاومت از آنجا که چندین نمونه از…
ادامه مطلب
طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

طرح شورای ملی مقاومت درباره آزادیها و حقوق زنان

۲۸ فروردین ۱۳۶۶ با تعظیم به جانبازیهای تحسین انگیز و مقاومت فراموشی ناپذیر همه زنان مجاهد و مبارز این میهن…
ادامه مطلب